Z myślą o porządku w garażu. Rodzaje regałów garażowych

Regały garażowe są gwarantem utrzymania porządku w rzeczach. Chociaż zajmują często całe ściany garażu, właśnie dzięki ich pomocy będziemy mogli szybko znaleźć malutki śrubokręcik. Właśnie ten, po który przyszliśmy. Ponieważ meble tego rodzaju różnią się od siebie wymiarami i kształtem, możemy wybierać to, co nam pasuje i dostosowywać ilość i kształt mebli do wymogów pomieszczenia, którym dysponujemy. Regały, przeznaczone do użytkowania w garażach, powinny cechować się dużą wytrzymałością. Kupując regał, musimy równiz wziąć pod uwagę potrzebną nam wysokość półek. Pamiętajmy, że położymy na nich nie tylko narzędzia luzem, ale również różnej wielkości pojemniki, zawierające narzędzia.

Regały przenośne i stałe

Chociaż możemy wmontować półki w ściany garażu, łatwiejszym i bardziej praktycznym rozwiązaniem jest kupno gotowych regałów. Rozwiązanie tego rodzaju powala na zaoszczędzenie czasu. Jest również bardziej uniwersalne, ponieważ gotowe regały można dopasować do różnego rodzaju pomieszczeń. Pozwala to na ich dalsze wykorzystanie po przeprowadzce.

Rodzaje regałów garażowych

Dzięki regułom półkowym jednym rzutem oka ocenimy, gdzie leżą narzędzia poszukiwanego przez nas typu.

Jeśli jesteś pedantem i dostajesz alergii nawet na myśl o kurzu, możesz wybrać regały metalowe z pokrowcem. Jeszcze innym wyjściem są regały, wyposażone dodatkowo w szuflady. Dzięki nim nie będziesz musiał trzymać wszystkiego na widoku i zadbasz o bezpieczeństwo drobnych, czasem bardzo kosztownych narzędzi. Jeśli cenisz wygodę i nie jesteś pewny, czy nie czeka nas za jakiś czas wyprowadzka, możesz wybrać regały garażowe na kółkach. Ponieważ ich obciążenie będzie znaczne, nie będzie łatwo ich przesunąć, co za tym idzie reguły tego typu nie stanowią zagrożenia dla Twojej własności ani bezpieczeństwa samochodu.

Bardzo dbasz o to, by niczego nie zgubić?… Postaraj się o to, by regał, który wybierzesz, posiadał zastawki boczne i tylne. Dzięki nim raczej nic z niego nie wypadnie.

Twoja osobista, garażowa meblościanka

Posiadając większą ilość regałów tego samego typu, szczególnie od jednego producenta, mamy możliwość połączenia ich w ciągi. Powstaje dzięki temu jeden, masywny mebel, który stanowi rodzaj garażowej “meblościanki” na narzędzia. Regały łączymy za pomocą dedykowanych złączy. Otrzymujemy dzięki temu dopasowaną do naszych potrzeb, spersonalizowaną konstrukcję.

Regały garażowe z metalu czy płyt wiórowych?

Matal czy płty wiórowe: jakie regały do garażu wybrać?… Regały, wykonane w całości z metalu, wydają się lepszym rozwiązaniem, bo są trwalsze. Regały z półkami z płyt wiórowych kosztują mniej. Półki wiórowe są grubsze od metalowych, zabierają więc więcej miejsca. Zaletą nowoczesnych regałów z półkami z płyty wiórowej jest łatwość montażu.

Większość regałów zbudowana jest z metalu. Metal jest najlepszym rozwiązaniem z powodu wilgoci, która może panować w garażu. Właśnie po to, by zapobiec korozji, część regałów dostępnych na rynku pokrytych jest tak zwanym ocynkiem, który tworzy warstwę ochronną na powierzchni mebli.

Jaki rodzaj regałów wybrać? Najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb.

Samochód zdjęcie serhii_bobyk - pl.freepik.com